V-16G-1C25-L(R),Switch; Basic; SPDT; 16A 250VAC; Pin Plunger; QC tabs
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
06
quantity
Product details
Category
Snap Action Switch, Switch Function: On-Mom, Actuator Type: Pin plunger, Chassis Mount, Mechanical Life: 50,000,000 Cycles, Contact Gap: 0.5 mm (G gap), Quick-connect terminal (#187)